Klasická masáž

Klasická masáž je vykonávaná množstvom hmatov. Pôsobením na mäkké časti tela masáž prináša človeku hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobí proti stresu aj depresii a odbúrava napätie. Prináša človeku celkové fyzické uvoľnenie a psychickú vyrovnanosť.

Klasická masáž

Je to masáž celého Vášho tela, kde sa masírujú nohy, chrbát, brucho, hrudník, ruky i hlava. Podľa požiadaviek klienta, ktorú partiu si želá masírovať. Klasická masáž uvoľňuje stuhnuté svalstvo a prekrvuje ho. Podporí vylučovanie toxínov z tela, prekrví sa pokožka a vyčistia sa aj jej póry. Uľaví pri bolestiach chrbta a uvoľní ho, zlepší Vašu flexibilitu svalstva a tým aj celkovú hybnosť. Následkom prekrvenia sa začne viac vylučovanie hormónov a tým zlepší aj náladu. Veľmi pomáha riešiť problémy s nespavosťou. Na túto masáž používam špeciálny olej z viacerých bylín. :) Táto masáž trvá cca 1hod, alebo podľa priania klienta.

Klasická masáž uvoľňuje blokády chrbtice, ramien…

Ide o tlakovú masáž svalov v okolí chrbtice. Klasická masáž pôsobí sa na reflexné body. Najprv sa pouvoľňujú svaly krčnej chrbtice, ramien a až potom postupne smerom dolu až ku kostrči – sedacej časti. Je to veľmi účinná metóda pri uvoľnení blokád chrbtice, častých bolestiach hlavy – migrény, poúrazových stavoch chrbtice, nespavosti, odstraňovaní napätia a stresu. Veľmi dobre pôsobí na celý pohybový aparát a činnosť vnútorných orgánov. Tento druh masáže sa prevádza bez použitia olejov.

2

Druh masáže
Klasická masáž

Klasická masáž má špecifický význam pre liečbu pohybového ústrojenstva, nakoľko trenie, hnietenie, tepanie a vibrácie aplikované na kožu zasahujú vo veľkej miere orgány pohybového aparátu ako sú svaly, šľachy, zhybové púzdra a iné spojivové tkanivá. Masáže pôsobia lokálne i celkovo. Z lokálnych účinkov masáži je prvé mechanické odstránenie povrchovej zrohovatenej vrstvy kože, čím sa uvoľnia vývody mazových a potných žliaz. Pri masáži dochádza k prekrveniu kože, čím sa zlepšuje prísun živín, kyslíka a ochranných látok. Masážou sa podporuje odtok lymfy. Jemná masáž zmierňuje kožnú bolestivosť. V masírovanej svalovine sa zlepší obeh krvi, ktorý potom zvýši výkonnosť svalu a môže urýchliť zotavenie unaveného svalu.

Klasická masáž uvoľňuje blokády chrbtice, ramien…

Ide o tlakovú masáž svalov v okolí chrbtice. Klasická masáž pôsobí sa na reflexné body. 3Najprv sa pouvoľňujú svaly krčnej chrbtice, ramien a až potom postupne smerom dolu až ku kostrči – sedacej časti. Je to veľmi účinná metóda pri uvoľnení blokád chrbtice, častých bolestiach hlavy – migrény, poúrazových stavoch chrbtice, nespavosti, odstraňovaní napätia a stresu. Veľmi dobre pôsobí na celý pohybový aparát a činnosť vnútorných orgánov. Tento druh masáže sa prevádza bez použitia olejov.

Kedy nie je možné masáž vykonať: horúčkovité stavy, akútne zápalové onemocnenie, značná telesná slabosť, hnisavé, alebo plesňové onemocnenie kože, krvácavé choroby, varixy, gravidita, menzes, osteoporóza, pokročilá AS, po hlavných jedlách.