Lymfodrenážna ručná a Anticelulitídová masáž

5Ručná Lymfodrenážna masáž spriechodňuje povrchové lymfatické cievy a napomáha tak odtoku prebytočnej vody z ľudského tela.
Na rozdiel od krvného systému, lymfatický systém nie je uzatvorený a nemá centrálnu pumpu – srdce. Cirkulácia lymfy je ovplyvnená tlakom . Lymfa sa pohybuje žilkami. Tento pohyb je závislý hlavne na pohybe svalov. Rytmickými sťahmi žilových V lymfatických uzlinách lymfa spolupracuje s bielymi krvinkami pre ochranu organizmu pred infekciami rakovinotvornými bunkami, vírusmi či baktériami. Lymfatické cievy tvoria veľkú časť imunitného systému. Ich úlohou je odvod toxických látok z telesných tkanív. Pri normálnej činnosti pretekajú lymfatickým systémom približne štyri litre tekutín.
Ochabnutosť svalov, nedostatok pohybu a jednostranná záťaž sú najčastejšou príčinou nedostatočného odvádzania toxínov a hromadenie týchto škodlivých látok v tkanivách a kĺboch. Najčastejšími prejavmi nedostatočného odvádzania sú pocity únavy, “ťažké” nohy, celulitída, oslabenie imunitného systému a opuchy. U postihnutého lymfatického systému dochádza k uskladňovaniu lymfy v telesnom systéme a tvorbe tzv. lymfatických opuchov. Použitím lymfodrenážnej masáže sa používa jemná technika, ktorá napomáha odtoku lymfy a tým zmierňuje opuchy. Z kozmetického uhla pohľadu je využívaná ako prevencia proti vzniku celulitídy, vrások na krku, tvári a v dekolte. Podporuje detoxikačné a imunitné schopnosti organizmu. Použitím lymfodrenážnej masáže môžeme posilniť celkový imunitný systém. Ďalej pozitívne ovplyvňovať vývoj zdravotných problémov, ošetrenie pokožky a celulitídy. Vhodná je ako prostriedok pre zlepšenie imunity a detoxikácie organizmu.

4

Druh masáže
Lymfodrenážna ručná a Anticelulitídová masáž (60 minút)
Lymfodrenážna ručná a Anticelulitídová masáž (90 minút)
Jedna časť tela (napr.: nohy) (30 minút)