Terapia telovými sviečkami

Terapia telovými sviečkami – použitie

Terapia telovými sviečkami je vykonávaná sviečkami, ktoré sa používajú ako doplnková podporná liečba na terapiu akútnych aj chronických ochorení. Sviečky môžu účinne zmierniť miestne bolesti a zápaly. Terapia pozostáva zo zapálenia sviečky na širšej konci s následným položením užším nehoriacim koncom a držaním sviečky zvisle na mieste problematiky. Sviečky pálime až k červenému logu na sviečke. Terapiu ukončíme uhasením sviečky v prichystanej nádobe s vodou. Prípadné voskové usadeniny, ktoré ostanú na koži utrieme papierovou vreckovkou. Horenie sviečky trvá 12 – 14 min, počas aplikácie zhorené zbytky nepadajú.

Terapia telovými sviečkami

aplikácia telovej sviečky

Charakteristika

Sviečky odstraňujú patogénnu energiu a blokády, ktoré stoja aj za bolesťami a zápalmi pohybového aparátu, svojim pôsobením povzbudzujú telu vlastné liečivé sily a tak harmonicky a bez vedľajších účinkov navodia rovnováhu v tele, odstránia korene ochorenia a môžu zmierňiť, odstrániť lokálne bolesti a zápaly.

Tvar a zloženie

Duté sviečky s kónickým tvarom (dolný vnútorný priemer sviečok: 0,9 cm, horný vnútorný priemer sviečok: 1,4 cm) s dĺžkou 21 – 22 cm. Zloženie: včelí vosk, parafín, byliny kurkuma a červená paprika, čistá prírodná silica, propolis vo variante ANKA Sviečky Prírodná s propolisom – všetko vo farmaceutickej a potravinárskej kvalite. Vnútorný povrch sviečok je menej impregnované voskom, hlavne pri dolnom širšom konci, aby prípadný tekutý vosk bol okamžite eliminovaný. Sviečky sú tým pádom bezpečné a počas aplikácie zhorené zbytky nepadajú.

Akútne problémy

Aplikujte denne 2-4 sviečky na vybranom mieste, po 3 dní alebo po zlepšení 1-2 sviečky denne, ďalej podľa potreby predlžovať intervaly aplikácie (napr. sviečky aplikujete už len každý druhý či tretí deň). Medzi jednotlivými aplikáciami ak ide o totožné miesto spravte prosím 2-3 hod. prestávku. Ak ste na terapiu vybrali 2 alebo viac odlišných miest, odlišných oblastí tela, urobiť prestávku medzi jednotlivými aplikáciami nie je nutné.

Chronické problémy

Prvé 3 dni aplikujte denne 1-2 sviečky na vybranom mieste, po 3 dní zvýšte dennú dávku na 2-4 sviečky a po 3 dní alebo po zlepšení znovu nastaviť dennú dávku na 1-2 sviečky. Ďalej podľa potreby predĺžte intervaly aplikácie (napr. sviečky aplikujete už len každý druhý či tretí deň). Medzi jednotlivými aplikáciami ak ide o totožné miesto spravte prosím 2-3 hod. prestávku. Ak ste na terapiu vybrali 2 alebo viac odlišných miest, odlišných oblasti tela, urobiť prestávku medzi jednotlivými aplikáciami nie je nutné.

 Aplikácia čakrových sviečok

Čakry sú energetické centrá na tele človeka cez ktoré prúdi energia dnu a von z tela. Podľa teórie čakier je aktivita  energie najsilnejšia v bodoch siedmych hlavných čakier. Prúd energie prúdiaci z týchto čakier môže byť prospešne ovplyvnený rôznymi spôsobmi, napríklad skúseným terapeutom pracujúcim s energiou, kryštálmi vyžarujúcimi energiu, farbami, zvukmi a inými spôsobmi.

sviecky-cakrove

čakrové sviečky zobrazujú konkrétnu farbu čakry

Použitie

Okrem toho, že čakrové sviečky pracujú na tom istom princípe ako telové alebo ušné majú navyše silný vplyv na samotné čakry. Čakrové sviečky sú farebné, napustené esenciálnymi olejmi a vôňami prislúchajucimi ku čakrám. Farby sviečok sú prispôsobené farbám čakier. Terapia s týmito sviečkami má silný vplyv na celkový energetický systém čakry.

prepojenie aura

vyžarovanie čakier a vzájomné prepojenie aury

Aplikácia:

Samotná aplikácia čakrových sviečok je podobná ako u telových alebo ušných sviečok. Čakrové sviečky sa aplikujú na čakry. V oblasti ezoteriky skúsení terapeuti môžu aplikovať sviečky aj na elimináciu entít.

pomenovanie čakier

Zobrazenie a pomenovanie čakier

zdroj: ANKA sviečky s povolením Bc. Patrik Sidó. Ďakujeme